Diyetisyen

Diyetisyen

Diyetisyen sağlık bilimleri fakültesi beslenme ve diyetetik lisans bölümünden 4 yıl boyunca eğitim görerek mezun olan kişilere verilen ünvandır. Bu ünvana sahip olan kişilerin diplomalarında Beslenme Uzmanı ünvanıda bulunmaktadır dikkat edilmelidir ki bu ünvan ile basit bir sertifika programı sonrası alınan ünvan karıştırılmamalıdır. Diyetisyen kişiler için beslenme programları oluşturma ve kişiye özel beslenme tavsiyeleri vermede tek yetkili kişidir.

Diyetisyen Çalışma Alanları
Sağlık kurumlarında, okullarda, ceza infaz kurumlarında, spor klüplerinde, toplu yemek üretilen firmalarda ve özel olarak açabildikleri danışmanlık ofislerinde çalışma imkanları vardır.

Diyetisyen Kliniği
Klinik ibaresi sadece uzman hekimlerin kullanabildiği bir işyeri ünvanıdır, diyetisyenler ve diğer sağlık profesyonelleri bu ünvanı kullanamaz. Diyetisyenler ofislerini sağlıklı beslenme ve danışmanlık merkezi adı altında açıp işletebilir.

Online Diyetisyen
Diyetisyenler online olarak sosyal platformlarda hizmet verebilir. Dikkat edilmelidir ki sosyal ortamda gördüğünüz (dyt, diyetisyen, beslenme uzmanı) gibi ön adlar bir kişinin gerçek bir diyetisyen olduğunu garanti etmez. Bir diyetisyen arıyorsanız diplomasını görmekten çekinmeyiniz ve diplomasını sorunuz. 2 haftalık bir eğitim alıp beslenme uzmanı olduğunu iddaa edenlere paranızı ve en önemlisi sağlığınızı kaptırmayınız.

Diyetisyen Sorgula
İnternet sitemizde yüzlerce diyetisyen bulunuyor. Kayıtlı Diyetisyenler sitemize kabul edilirken mezun belgeleri isteniyor ve e devlet belge doğrumala entegrasyonu ile doğrulanıyor. Daha sonra diyetisyenin üyeliği onaylanıyor ve sorgulamalarda kodu veya ismi ile aranınca karşınıza çıkıyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

YASİN ATEŞ
YASİN ATEŞ

İstanbul Aydın Üniversitesinden iyi derece ortalama ile mezun olduktan sonra öncelikle diyetisyenler ve danışanları için faydalı olacağını düşündüğüm ''Kayıtlı Diyetisyen'' platformunu kurarak halen diyetisyenler, danışaları ve hizmet almak isteyen kullanıcılar için hizmet kalitesini arttırma çalışmalarına devam etmekteyim. Hızla büyüyen bu platforma daha çok vakit ayırabilmek ve tüm kullanıcıların en fazla verimi sağlayabilmeleri için şu an online-yüz yüze diyet hizmeti veremiyorum. Bir profesyonele ihtiyacınız varsa yüzlerce diyetisyen Kayıtlı Diyetisyen platformunda sizlere güvenilir hizmet vermek için hazır.

Yorumlar (0)

  Hiç Yorum Yapılmamış

  İçin bir inceleme yazın

  "

  "

  Yoruma Cevap yazmaktasınız

  500 karakter kaldı