Diyetisyen Meryem Hafızoğlu

Diyetisyen Meryem Hafızoğlu #DYT54267

Diyetisyen

(5)

 • 5 geri bildirim

Diyetisyen Meryem Hafızoğlu Hakkında

Merhabalar, severek okuduğum ve öğrendiğim bölümden mezun olarak artık resmi olarak bir diyetisyenim. Gerek stajlarımda gördüğüm gerekse çevremde duyduğum, gözlemlediğim kadarıyla insanlara diyet denildiğinde bir korku oluşuyor. En büyük korkularından birisinin de “yasak” olan besinler olup, sevdikleri gıdalardan uzak kalacakları olması. Hâlbuki kişinin herhangi bir rahatsızlığı/hastalığı yoksa besinleri yasaklamak yerine sınırlandırılması önerilir. Çünkü besinler tamamen yasaklanırsa, sürdürülebilir bir beslenme olmayacağına inanan bir diyetisyenim. Eğer aklınızdan diyete başlamak geçiyorsa, hiç durmayın! Hemen iletişime geçin! Beslenmeyle ilgili doğru bildiğimiz yanlışları düzeltelim! Örneğin; eğer zayıflamak istiyorsanız ekmek kesinlikle yememelisiniz gibi… Benim amacım; sizlerin diyet algısını değiştirmek ve evinizin diyetisyeni olmak :) İletişime geçecek kişiler; belki gebe bir kadın belki emzirmeye başlayan anne belki profesyonel bir sporcu belki sağlıklı beslenmeyi öğrenmek isteyen biri belki kronik bir böbrek hastası belki de catering patronu. Kendimizi lütfen “kilo vermek istiyorsam diyet yapmalıyım” klişelerinden uzak tutalım. Beslenme nerede varsa biz diyetisyenler oradayız ve sürdürülebilir, sağlıklı bir beslenme için bir mail, bir DM uzağındayız! O zaman ne diyoruz? “Diyete Başlıyor, Korkmuyorum!”

Stajlarım

 • Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi
 • Esenyurt Belediyesi
 • Berçem Aşık Beslenme ve Diyet Danışmanlığı
 • User Image

  Bir sporcu olarak...

  Ben Meryem Hanım'a teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bir sporcunun olmazsa olmazı olan beslenmeyi hayatıma adapte etmemdeki yardımı şapka çıkartılacak düzeyde. Kişisel hayatıma göre ayarlanan diyetleri uygularken aldığım geri dönüşler sayesinde hedeflerime emin adımlarla yürüyorum. İyi beslenmenin önemini ve felsefesini aktarabildiğini düşünüyorum. Yolunuz açık olsun .

  Yorum yararlı mı? Hayır


 • User Image

  Bir dostum aracılığıyla başladığım diyet hayatımda elinden geldiğinin fazlasıyla yardım ve destek oldu gerek ilgisi olsun gerek halden anlar tavırları olsun hiç yetersiz hissettirmedi aksine gerçekten kaliteli ellerde olduğum hissini sonuna kadar yaşattı çok teşekkür ediyorum <3

  Yorum yararlı mı? Hayır

  • User Image

   Diyet serüvenine başlamak için ilk adımı atmanız ve verilen diyetlere en iyi şekilde uymanız bu süreci daha da anlamlı hale getiriyor 👏🏻 Bu süreçte benimle olduğunuz için ben de size teşekkür ederim 🙏🏻

   Yorum yararlı mı? Hayır


 • User Image

  Diyet sürecimin tümünden çok memnun kaldım. Meryem Hanım çok tatlı, motive edici, alanında yeni olmasına rağmen çok donanımlı bir diyetisten. Hayatında ilk defa diyet yapan biri olarak diyet yaptığımı hissetmeden diyet yaptım diyebilirim. Kendisine buradan tekrar çook teşekkür ediyorumm.

  Yorum yararlı mı? Hayır

  • User Image

   Bu güzel duyguları hissettirebildim ise ne mutlu bana :) Ben de diyete uyum sürecinizdeki başarınızdan dolayı sizi çok tebrik ediyorum :)

   Yorum yararlı mı? Hayır


Diyetisyen Meryem Hafızoğlu İçin bir inceleme yazın

"

"

Yoruma Cevap yazmaktasınız

500 karakter kaldı

Bugün 29.11.2023
Kapalı 10:00 - 15:00
Pazar
12:00 - 17:00
Pazartesi
10:00 - 15:00
Salı
17:00 - 18:00
Çarşamba
10:00 - 18:00
Perşembe
10:00 - 18:00
Cuma
10:00 - 18:00
Cumartesi
12:00 - 17:00